Які ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначені щодо об’єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.п. 8.1 п. 8 підрозд. 9 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, таких ставок:

Особливості ведення обліку товарних запасів ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – Порядок № 496).

Щодо застосування РРО/ПРРО при здійсненні окремих операцій

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що з 01.01.2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -  РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ та ІІІ груп при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Щодо завантаження програмного забезпечення «ПРРО Каса»

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що Державна податкова служба (далі – ДПС) розробила покрокову відеоінструкцію щодо завантаження програмного забезпечення «ПРРО Каса».

Штрафні санкції за порушення розрахункових операцій з 01.01.2022

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 01 січня 2022 року значно розширилося коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО).

Одноразове декларування: подання декларації

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Питання-відповіді  щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування

Питання-відповіді щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування

Щодо легалізації документів до одноразової добровільної декларації

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до абзацу десятого п.п. 7.2 п. 7 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) декларант зобов’язаний документально підтвердити вартість об’єктів декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі якщо такі об’єкти знаходяться (зареєстровані) за межами України.

Застосування РРО та/або ПРРО за угодами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до п. 292.4 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Порядок та термін реєстрації ПРРО

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 317.