Постачання конфіскованого майна: особливості оподаткування ПДВ

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що ДПС України з метою забезпечення єдиної позиції при застосуванні окремих норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання конфіскованого майна листом від 03.06.2021 № 12825/7/99-00-21-03-02-07 (далі – Лист № 12825) надано роз’яснення щодо особливостей, які виникають при здійсненні таких операцій.

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю підакцизними товарами

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує щодо видачі додатків до ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами і рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Про зміну даних повідомте контролюючі органи

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою №5ДР або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта за формою № 5ДРП .

15 червня – граничний термін подання заяви про перехід на спрощену систему

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно з п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування (перша – третя група) шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

15 червня – граничний термін подання заяви про перехід на спрощену систему

Податок на нерухоме майно: пільги з оподаткування

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що згідно з п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Податок на нерухоме майно: пільги з оподаткування

Постачання конфіскованого майна: особливості оподаткування ПДВ

Довідку про відсутність заборгованості – через Електронний кабінет

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Довідка), формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем податкових органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати ЄВ, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих). Для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості за формою згідно з додатком 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733. Заява подається за вибором платника: